Administracja Serwerami Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Sklep internetowy – jak wybrać odpowiedni hosting?

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w branży e-commerce. Ilość nowych sklepów internetowych ciągle rośnie, a tym samym zmieniają się potrzeby użytkowników. Ważne jest, aby wyróżniać się na rynku funkcjonalną oraz nowoczesną stroną. Jest to jedno z podstawowych narzędzi pracy. Źle zaprojektowana strona nie przyniesie nam oczekiwanych zysków. Istotnym jest również to, aby była ona niezawodna, szczególnie w porach największego obciążenia. Zwykle największy ruch na stronie panuje w godzinach wieczornych. Jeśli nasza witryna będzie regularnie odmawiać posłuszeństwa, to stracimy przez to wielu klientów. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego hostingu. W dużej mierze to on decyduje o tym, jak będzie działać nasz e-sklep.

Co sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Wybór usług hostingowych wcale nie należy do łatwych zadań. Musimy mieć świadomość, że ciężko znaleźć jest sprawny, a jednocześnie tani i niezawodny hosting. Naszym priorytetem powinien być wybór właściwego serwera, który będzie dopasowany do potrzeb. Zwykle na początku wystarczy hosting współdzielony, który jednocześnie jest najtańszy. Pamiętajmy jednak, że w przypadku stron o średnim, czy też dużym natężeniu ruchu ta opcja kompletnie się nie sprawdzi. Najlepszym wyborem jest serwer VPS lub serwer dedykowany. Musimy zastanowić się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby i na ich podstawie podjąć decyzję.

W jaki sposób administrować serwer?

Wybór hostingu to nie wszystko. Za wydajną pracę serwera odpowiada skuteczna administracja. Wykwalifikowany administrator Linux zadba o wszystkie sprawy techniczne związane w prowadzeniem witryny. Jest to spore ułatwienie dla osób, które nie mają pojęcia o tego typu czynnościach. Administracja serwerami dedykowanymi to również kompleksowa ochrona danych oraz e-sklepu.

Related Posts

Dlaczego nie warto samodzielnie zarządzać serwerem?

Samodzielne zarządzanie serwerem wydaje się być skutecznym sposobem na to, aby zaoszczędzić znaczną część gotówki. Wiadomym jest, że wiele osób poszukuje źródeł oszczędności. Nie zawsze jest to jednak dobrym pomysłem. Ci, którzy nie posiadają doświadczenia, wiedzy, czy też czasu powinni skorzystać z usług fachowca. Profesjonalna administracja serwerami to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki […]

Read More

Kopie zapasowe Linux

Do wykonywania automatycznych kopii zapasowych w Linuksie służy m.in. system Acronis. Jego specjalna aplikacja, zainstalowana na komputerze lub serwerze, umożliwia skonfigurowanie w zaledwie kilka minut zadania backupu. Inny narzędziem posiadającym duże możliwości w zakresie synchronizacji plików jest rsync. Dzięki niemu możemy wykonywać proste kopie, czyli kopiować dane z jednego miejsca w drugie. Z któregokolwiek narzędzia […]

Read More