Administracja Serwerami Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Pojemność i transfer serwera – jak wpływa na jakość usługi?

Wybór odpowiedniej usługi hostingowej jest prosty. Wystarczy tylko dokładnie przeanalizować jaką działalność internetową będzie w jej ramach prowadzić. Dzięki temu wszystko nam się wyklaruje, a w razie kłopotów z jej doborem, pomoże nam administrator Linuxa. Sprawdźmy, jak pojemność i transfer serwera będzie wpływać na jakość wykupionej przez nas usługi.

Pojemność serwera

Pojemność wpływa na to, ile przestrzeni mamy dostępnej na zdjęcia, treści, pocztę i inne dane, które lądują na Twojej stronie. Im większa będzie pojemność wykupionego hostingu, tym bardziej rozbudowana i zaawansowana może być Twoja strona. Najwięcej zasobów tego rodzaju będą wymagały strony, na których znajduje się dużo multimediów.

Transfer dla stron

Informatyk Linux wskaże Ci, że bardzo istotnym faktorem jest również transfer. To od jego wartości będzie zależeć, jak dużo informacji może zostać przesłanych do odwiedzających stronę. W przypadku strony z dużą liczbą zdjęć lub filmów musimy wyposażyć się w hosting z dużym transferem. Tylko dzięki niemu będzie możliwe przesłanie wszystkim użytkownikom pożądanych przez nich treści. O większy transfer będziemy musieli zadbać również w przypadku dużej liczby odwiedzin.

Related Posts

Dlaczego nie warto samodzielnie zarządzać serwerem?

Samodzielne zarządzanie serwerem wydaje się być skutecznym sposobem na to, aby zaoszczędzić znaczną część gotówki. Wiadomym jest, że wiele osób poszukuje źródeł oszczędności. Nie zawsze jest to jednak dobrym pomysłem. Ci, którzy nie posiadają doświadczenia, wiedzy, czy też czasu powinni skorzystać z usług fachowca. Profesjonalna administracja serwerami to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki […]

Read More

Kopie zapasowe Linux

Do wykonywania automatycznych kopii zapasowych w Linuksie służy m.in. system Acronis. Jego specjalna aplikacja, zainstalowana na komputerze lub serwerze, umożliwia skonfigurowanie w zaledwie kilka minut zadania backupu. Inny narzędziem posiadającym duże możliwości w zakresie synchronizacji plików jest rsync. Dzięki niemu możemy wykonywać proste kopie, czyli kopiować dane z jednego miejsca w drugie. Z któregokolwiek narzędzia […]

Read More