Administracja Serwerami Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Czym warto się kierować przy wyborze hostingu dla e-commerce?

Hosting jest usługą, która ściśle wiąże się z możliwościami serwera oferowanego przez jej dostawcę. Zwrócenie uwagi na te parametry okazuje się kluczowe zwłaszcza przy wyborze hostingu dla e-commerce. Bardzo istotna jest także wielkość sklepu internetowego, który będzie korzystał z zasobów serwera.

Parametry serwera

Do najważniejszych parametrów serwera należy prędkość łącza. Poszczególne strony serwisu powinny szybko się wczytywać, dzięki czemu klient będzie mógł zapoznać się z ofertą bez żadnych problemów i wygodnie dokonać zakupu. W przypadku zawieszenia się strony lub wystąpienia jakiegokolwiek błędu, potencjalny konsument może porzucić dalszą interakcję i rozpocząć poszukiwania podobnej oferty u konkurencji. Na szybkość i wydajność działania wpływa także pojemność pamięci RAM oraz moc procesora. Warto zadbać także o bezpieczeństwo, czyli obecność certyfikatu SSL.

Administracja serwerami

Przy wyborze hostingu dla e-sklepu duże znaczenie może mieć również skalowalność. Pozwala ona na elastyczne poszerzenie pakietu, w miarę pojawiania się większej liczby produktów, rozwijania sklepu oraz zwiększania innych potrzeb. Serwer powinien zapewniać również bezawaryjność. Dobry administrator Linux musi być w stanie zapewnić całodobowe działanie hostingu bez żadnych usterek, a także zagwarantować dostęp do supportu technicznego. Informatyk Linux powinien też zadbać o regularne wykonywanie kopii zapasowych, dzięki czemu w przypadku utraty danych można będzie je przywrócić.

Related Posts

Dlaczego nie warto samodzielnie zarządzać serwerem?

Samodzielne zarządzanie serwerem wydaje się być skutecznym sposobem na to, aby zaoszczędzić znaczną część gotówki. Wiadomym jest, że wiele osób poszukuje źródeł oszczędności. Nie zawsze jest to jednak dobrym pomysłem. Ci, którzy nie posiadają doświadczenia, wiedzy, czy też czasu powinni skorzystać z usług fachowca. Profesjonalna administracja serwerami to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki […]

Read More

Kopie zapasowe Linux

Do wykonywania automatycznych kopii zapasowych w Linuksie służy m.in. system Acronis. Jego specjalna aplikacja, zainstalowana na komputerze lub serwerze, umożliwia skonfigurowanie w zaledwie kilka minut zadania backupu. Inny narzędziem posiadającym duże możliwości w zakresie synchronizacji plików jest rsync. Dzięki niemu możemy wykonywać proste kopie, czyli kopiować dane z jednego miejsca w drugie. Z któregokolwiek narzędzia […]

Read More