Administracja Serwerami Linux – Bydgoszcz, Toruń, Poznań

Czym zastąpić hosting współdzielony?

W wielu przypadkach prędzej, czy później serwer współdzielony przestaje spełniać potrzeby użytkowników. Być może jest to odpowiedni czas na to, aby poszukać sprawdzonej alternatywy. Czy oznacza to, że jesteśmy zmuszeni przejść na serwer dedykowany? Niekoniecznie. Dużym zainteresowaniem cieszą się serwery VPS (Virtual Private Server). Jest to znakomita opcja dla osób prowadzących własne sklepy internetowe, czy też sporych rozmiarów portale. Ten rodzaj hostingu daje wiele możliwości, a jednocześnie nie obciąża budżetu.

Zalety serwera VPS

Serwer VPS jest przede wszystkim niedrogi, a także niezawodny. Dodatkowym plusem jest fakt, że użytkownik może dopasować go do własnych potrzeb. Administracja serwerami Linux może ustalić takie parametry pracy serwera. aby odpowiadały one realnym wymaganiom. VPS gwarantuje nie tylko wyższą wydajność, ale również lepszą kontrolę. Jest to hosting dla osób, które potrzebują czegoś więcej, niż tradycyjny hosting współdzielony, który często okazuje się zawodny.

Jak skonfigurować serwer VPS?

Jak wyżej wspomniano, serwer VPS można dostosować do swoich potrzeb.  Administracja serwerami Linux pomoże nam w doborze optymalnych parametrów. Należy zaznaczyć, że dla niemal każdej witryny są one inne. W dużej mierze zależy to od wielkości prowadzonego portalu, zamieszczanych na nim treści, czy też ilości wejść. Każdy przypadek należy rozpatrywać w sposób indywidualny, gdyż tylko wtedy można zwiększyć efektywność strony.

Related Posts

Dlaczego nie warto samodzielnie zarządzać serwerem?

Samodzielne zarządzanie serwerem wydaje się być skutecznym sposobem na to, aby zaoszczędzić znaczną część gotówki. Wiadomym jest, że wiele osób poszukuje źródeł oszczędności. Nie zawsze jest to jednak dobrym pomysłem. Ci, którzy nie posiadają doświadczenia, wiedzy, czy też czasu powinni skorzystać z usług fachowca. Profesjonalna administracja serwerami to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki […]

Read More

Kopie zapasowe Linux

Do wykonywania automatycznych kopii zapasowych w Linuksie służy m.in. system Acronis. Jego specjalna aplikacja, zainstalowana na komputerze lub serwerze, umożliwia skonfigurowanie w zaledwie kilka minut zadania backupu. Inny narzędziem posiadającym duże możliwości w zakresie synchronizacji plików jest rsync. Dzięki niemu możemy wykonywać proste kopie, czyli kopiować dane z jednego miejsca w drugie. Z któregokolwiek narzędzia […]

Read More